پایگاه مضمار ؛ تشکیلات اسلامی

إنَّ الیومَ المضمار و غَداً السِّباق ؛ امروز روز تمرین و فردا روز مسابقه است. (خطبه ۲۸ نهج‌البلاغه)
سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۱، ۰۲:۱۴ ب.ظ

روایات تشکیلاتی

 

 در ارتباط تشکیلاتی ای که قائل به آن هستیم، حدیث مورد بحث ما، ذیل همان «مَا ألَّفتَ بَینَ قُلُوبِهِم لَو أَنفَقتَ مَا فِی الأرضِ جمیعاً» قرار می گیرد که قبلاً به آن پرداختیم؛ اگر می خواهید در کار تشکیلاتی موفق باشید و در جریان ارتباط با دیگران، نسبت تان با دیگران اصلاح یابد، بایست ابتدا نسبت تان را با خداوند متعال اصلاح کنید؛ که در این صورت، خداوند تضمین داده است که نسبت تو را با دیگران اصلاح خواهد کرد؛ که فرمود: «مَن أَصلَحَ مَا بَینَهُ و مَا بَینَ اللّه، أَصلَحَ اللّه مَا بَینَهُ و بَینَ النَّاسِ». ارتباط معنوی ای که بایست ما بین یک انسان تشکیلاتی با خدای خودش باشد، بسیار کلیدی تر و مهم تر نکته ای است که قبلاً در باب روابط عمومی ذیل عبارت «أعجَزُ النَّاسِ مَن عَجَزَ عَن إِکتِسَابِ الإخوَانِ» ذکر شد. شما زمانی روابط عمومی تان بهبود می یابد که نسبت تان با خدای متعال خوب شود. وگرنه به مانند ماجرای منافقین و مجاهدین خلق، باید دختران بَزَک کرده را فرستاد تا بواسطه ی آنها بتوان نیرو جذب کرد. در ماجرای کردستان بسیاری از نیروهای سپاه ما از طریق همین اغواگری ها به شهادت رسیدند. چرا این روش و طریق؟ چون «مَا بَینَ اللّه» رو نداشتند. اگر این درست شود، تکیه به وسایط مادّی هم کمتر پیدا می شود.نوشته شده توسط پایگاه مضمار
ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم

پایگاه مضمار ؛ تشکیلات اسلامی

إنَّ الیومَ المضمار و غَداً السِّباق ؛ امروز روز تمرین و فردا روز مسابقه است. (خطبه ۲۸ نهج‌البلاغه)

پایگاه مضمار ؛ تشکیلات اسلامی

پایگاه مضمار با هدف تولید دانش و گفتمان سازی تشکیلات اسلامی از طریق ترویج فرهنگ کار تشکیلاتی، الگوسازی، نقد و تحلیل و همچنین رصد و پایش مجموعه های موجود آغاز به کار کرده است.

نام مضمار برگرفته از کلامِ « الا و انّ الیوم مضمار و غداٌ السباق» آگاه باشید امروز روز تمرین و آمادگى، و فردا روز مسابقه است‏‏، امیرمؤمنان برای این پایگاه انتخاب شد، باشد که گامی تمرینی در جهت فتح سنگرهای کلیدی جهان برداشته و برای ظهور اقامه کننده عدل آماده تر شویم.

پیام های کوتاه
بایگانی

روایات تشکیلاتی

سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۱، ۰۲:۱۴ ب.ظ

 

  • حکمت89 نهج البلاغه :

 در ارتباط تشکیلاتی ای که قائل به آن هستیم، حدیث مورد بحث ما، ذیل همان «مَا ألَّفتَ بَینَ قُلُوبِهِم لَو أَنفَقتَ مَا فِی الأرضِ جمیعاً» قرار می گیرد که قبلاً به آن پرداختیم؛ اگر می خواهید در کار تشکیلاتی موفق باشید و در جریان ارتباط با دیگران، نسبت تان با دیگران اصلاح یابد، بایست ابتدا نسبت تان را با خداوند متعال اصلاح کنید؛ که در این صورت، خداوند تضمین داده است که نسبت تو را با دیگران اصلاح خواهد کرد؛ که فرمود: «مَن أَصلَحَ مَا بَینَهُ و مَا بَینَ اللّه، أَصلَحَ اللّه مَا بَینَهُ و بَینَ النَّاسِ». ارتباط معنوی ای که بایست ما بین یک انسان تشکیلاتی با خدای خودش باشد، بسیار کلیدی تر و مهم تر نکته ای است که قبلاً در باب روابط عمومی ذیل عبارت «أعجَزُ النَّاسِ مَن عَجَزَ عَن إِکتِسَابِ الإخوَانِ» ذکر شد. شما زمانی روابط عمومی تان بهبود می یابد که نسبت تان با خدای متعال خوب شود. وگرنه به مانند ماجرای منافقین و مجاهدین خلق، باید دختران بَزَک کرده را فرستاد تا بواسطه ی آنها بتوان نیرو جذب کرد. در ماجرای کردستان بسیاری از نیروهای سپاه ما از طریق همین اغواگری ها به شهادت رسیدند. چرا این روش و طریق؟ چون «مَا بَینَ اللّه» رو نداشتند. اگر این درست شود، تکیه به وسایط مادّی هم کمتر پیدا می شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۱/۱۰/۱۲
پایگاه مضمار

نظرات  (۱)

۱۲ دی ۹۱ ، ۲۳:۱۷ حمید صادقی
سلام
واقعا لذت بردم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی